fot. PAP/Abaca

W Korei Południowej odbyły się wybory parlamentarne. Mimo pandemii koronawirusa głosowano w lokalach wyborczych

W Korei Południowej odbyły się wybory parlamentarne. Wygrała w nich rządząca, liberalna Partia Demokratyczna. W lokalach wyborczych stosowane były specjalne środki ostrożności.

Mimo koronawirusa 15 marca w Korei Południowej odbyły się wybory parlamentarne. Frekwencja wyniosła ponad 66 proc. To najwyższy wynik od 28  lat.

– Wygląda na to, że nie doszło do infekcji podczas wyborów parlamentarnych, w których wzięło udział około 29 milionów wyborców – powiedział Tae-Ho, dyrektor generalny ds. polityki zdrowia publicznego w ministerstwie zdrowia Korei Południowej.

W czasie wyborów stosowano nadzwyczajne środki ostrożności. Lokale wyborcze były systematycznie dezynfekowane. Sami wyborcy musieli mieć maseczki i rękawiczki ochronne. Odkażali ręce oraz poddawani byli pomiarowi temperatury. Osoby z podwyższoną temperaturą ciała kierowane były do osobnych stanowisk. Po każdym użyciu były one dezynfekowane.

Dla osób zakażonych koronawirusem przewidziano możliwość głosowania z miejsc, w których przebywają, lub w wyznaczonych lokalach wyborczych. Wybory wygrała rządząca, liberalna Partia Demokratyczna. Wraz ze związanym z nią ugrupowaniem zdobyła 180 spośród 300 mandatów.

 

TV Trwam News

drukuj