fot. PAP/Darek Delmanowicz

Walka o głosy wyborców

Do wyborów pozostało 19 dni. Wszystkie komitety walczą o głosy kontynuując spotkania w całym kraju. Główne starcie odbywa się jednak na linii Prawo i Sprawiedliwość – Platforma Obywatelska.

Każdy dzień kampanii PiS rozpoczyna od nowego spotu wyborczego. W kolejnym materiale partia rządząca przypomina plany obronne Polski przygotowane za rządu PO-PSL.

Myśl przewodnia spotu towarzyszyła premierowi w trakcie objazdu po Lubieszynie. Mateusz Morawiecki odwiedził m.in. Dęblin i Skoków.

– Linia Wisły była linią śmierci w czasach Donalda Tuska. Strzeżmy się przed takimi niebezpiecznymi planami. Strzeżmy się tych niebezpiecznych ludzi – apelował premier.

Objazd po Polsce kontynuuje również Donald Tusk. Szef PO razem z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim, odwiedzili Otwock, gdzie przekonywali do udziału w wyborach i głosowania na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

– Żeby dzieciaki, które chodzą po ulicach Otwocka, Warszawy, każdego innego miasta z torbą, na której są kolory tęczy, żeby nikt ich nie atakował. Dlatego musicie iść na wybory – przekonywał Rafał Trzaskowski. 

Konfederacja na ostatnie kilkanaście dni kampanii ma prosty przekaz po dużej konwencji w Katowicach.

– Jako jedyni mamy właściwe rozwiązania i chcemy połączyć ideowość z rozsądnym programem gospodarczym i państwowym – zaznaczył Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji. 

Lewica walczy z kolei o głosy osób podzielających poglądy tzw. pseudoekologów.

– Oszołomom klimatycznym, którzy uważają, że nic się dzieje w klimacie, mówię „stop”. Można naprawdę wiele rzeczy zrobić (w sprawie klimatu – red.). Polska w tej sprawie naprawdę ma dużo do zrobienia – stwierdził Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

PSL i Polska 2050 utrzymają, że są trzecią drogą dla wyborców nie tylko z nazwy.

– My w badaniach, które robimy, widzimy, że 1/5 dzisiejszych wyborców PiS-u to są ludzie, którzy mówią, że ich drugim wyborem może być Trzecia Droga – podkreślił Szymon Hołownia, lider Polski 2050.

W ostatnich sondażach liderem pozostaje Zjednoczona Prawica, która ma też stałą przewagę około 7 proc. nad Koalicją Obywatelską. Spada poparcie dla Konfederacji. Żadna z największych partii nie może liczyć w tym momencie na samodzielną większość w parlamencie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl