fot. flickr.com

Francja: Wzrasta islamizacja kraju

Władze francuskie zaczynają widzieć problem narastającej islamizacji kraju. Parlament wydał raport, który ostrzega przed radykalizacją islamską wśród pracowników różnych branż.

Francuski parlament ogłosił raport ostrzegający przed islamskimi radykałami. Szczególnie mogą się oni pojawiać wśród pracowników transportu publicznego, więziennictwa, oświaty czy klubów sportowych. Autorzy raportu zalecają częstsze i bardziej systematyczne kontrole administracyjne zarówno przy zatrudnianiu, jak i wobec już zatrudnionych pracowników. Deputowani wskazują, że w przeludnionych więzieniach odsiadujący wyroki terroryści islamscy nie są naprawdę oddzieleni od innych więźniów, a do radykalizacji dochodzi również wśród strażników.

– Tutaj chodzi o bezpieczeństwo Francuzów, a mówiąc szerzej, o bezpieczeństwo Europejczyków – mówi socjolog dr Jakub Koper.

Jednak francuskie władze nie podejmą właściwych działań, bo opierają się na błędnych założeniach motywowanych ideologicznie.

– Ten raport zwraca uwagę na pewne niebezpieczeństwa, ale jako lekarstwo proponuje dalszą pustkę aksjologiczną Francji. Bo czym jest zasada laickości – to jest zasada opierania się dalej na pewnej pustce duchowej, którą Francja została dotknięta po rewolucji francuskiej – zaznacza politolog dr Mirosław Habowski.

Tymczasem w kraju nad Sekwaną wrasta agresja wobec chrześcijaństwa. Nasila się plaga profanacji miejsc kultu. Na wiosnę tylko w jednej z diecezji doszło do kilkunastu włamań do kościołów. Za każdym razem celem włamania było tabernakulum i profanacja Najświętszego Sakramentu. Sprofanowano też ponad 100 grobów na jednym z najstarszych cmentarzy w Tuluzie.

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj