fot. Shutterstock

Belgia: Od poniedziałku w Mszach św. będzie mogło wziąć udział do 100 wiernych

Wierni w Belgii nie kryją radości, że już w wkrótce będą uczestniczyć we Mszach Św. Od najbliższego poniedziałku w świątyniach będzie mogło zgromadzić się maksymalnie 100 osób. Wierni będą musieli przestrzegać środków bezpieczeństwa w związku z koronawirusem.

Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii o. Damian Kopytto przekazał Polonii informację Rady Bezpieczeństwa Narodowego Belgii, która zadecydowała o wznowieniu publicznych celebracji liturgicznych w kościołach tego kraju od poniedziałku 8 czerwca. Polacy będą mogli uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. np. w Brukseli 14 czerwca.

Wierni cieszą się z ponownego spotkania w świątyniach oraz z możliwości korzystania z sakramentów świętych. Otwarcie kościołów i sprawowanie w nich Eucharystii ma jednak wiązać się z przestrzeganiem środków bezpieczeństwa, które – jak poinformowano – zostały ustalone i zatwierdzone przez belgijski rząd.

O. Damian Kopytto mówi, że jednym z najważniejszych środków podjętych w ramach pierwszej fazy przywrócenia miejsc kultu dla wiernych jest ograniczenie do 100 liczby uczestników Mszy św. Liczba ta ma zostać zwiększona do 200 osób od 1 lipca. Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii podziękował ludziom za wytrwałość, pokorę i posłuszeństwo wobec Kościoła.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj