fot. PAP/Marcin Obara

Suwerenna Polska domaga się informacji Prokuratora Generalnego na temat postępowania w sprawie morderstwa Polaka w Szwecji

Politycy Suwerennej Polski apelują do Prokuratora Generalnego, Adama Bodnara, o informacje na temat postępowania w sprawie morderstwa Polaka w Szwecji. Mieszkający w Sztokholmie 39-letni mężczyzna został zastrzelony w środę wieczorem przez grupę nastolatków.

Mieszkający w Sztokholmie 39-letni mężczyzna został zastrzelony w środę wieczorem, gdy udawał się z 12-letnim synem na basen w dzielnicy Skarholmen. Przed morderstwem doszło do wymiany zdań z grupą napotkanych nastolatków. Pamięć Polaka na miejscu zbrodni uczcił m.in. premier Szwecji, Ulf Kristersson.

Poseł Michał Wójcik na konferencji prasowej przekazał wyrazy współczucia bliskim zamordowanego Polaka. Zauważył, że brakuje informacji Prokuratora Generalnego na temat tego zdarzenia i działań podjętych w tej sprawie.

Pan Adam Bodnar od kilkudziesięciu godzin milczy, nic nie zrobił w tej sprawie. Jako Suwerenna Polska chcemy wiedzieć o tym czy: wszczęte zostało śledztwo w prokuraturze polskiej w sprawie morderstwa naszego obywatela, czy kontaktowano się z instytucjami szwedzkimi w tej sprawie, z Prokuratorem Generalnym Szwecji, z tamtejszym Ministerstwem Sprawiedliwości, czy sprawcy zostali złapani i czy siedzą w aresztach? Kto jest sprawcą tego morderstwa? Musimy mieć odpowiedź na te pytania – mówił Michał Wójcik.

Polityk Suwerennej Polski zwrócił przy tym uwagę na sytuację bezpieczeństwa w Europie i dramatyczne statystyki dot. przestępczości z ostatnich lat.

Były wiceminister sprawiedliwości odniósł się także do paktu migracyjnego. Powiedział, że Unia Europejska  nie radzi sobie z migrantami i chce, by w naszym spokojnym kraju jakaś ich część przebywała.

„Jeżeli premier Donald Tusk mówi, że zablokuje ten pakt, to kłamie” – ocenił polityk Suwerennej Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl