fot. twitter.com/zus_pl

Sejm zajął się wakacjami od ZUS

W Sejmie ruszyły prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy, który wprowadza tzw. wakacje od ZUS.

Rządowy projekt noweli o systemie ubezpieczeń społecznych jest skierowany do mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych. Wprowadza dla nich urlop od składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w ciągu roku, które będą opłacane za nich z budżetu państwa.

Minister rozwoju i technologii. Krzysztof Hetman, mówił dziś w Sejmie, że rząd dotrzymuje obietnic. Zaproponowane rozwiązanie jest efektem postulatów przedsiębiorców – dodał.

Poseł PiS, Mariusz Krystian, przedstawiając stanowisko PiS w sprawie projektu, mówił o jawnym oszustwie wyborczym. Jak zauważył, przedstawiciele Trzeciej Drogi zapowiadali dobrowolny ZUS, a nie miesięczne wakacje od składek.

Co innego „Koalicja 13 grudnia” mówiła w kampanii wyborczej, a co innego dziś próbujecie wprowadzać i jeszcze nazywacie to spełnieniem obietnic wyborczych, mówiąc, iż jest to krok w dobrym kierunku. To nie jest krok, to jest oszustwo wyborcze. Chcecie zobaczyć, jak wprowadzić rozwiązanie, które obiecywaliście w kampanii wyborczej? To zajrzyjcie do projektu ustawy, jaką złożył klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość 19 marca 2024 roku. To wtedy powiedzieliśmy, iż sprawdzimy wasze deklaracje przedwyborcze, a że nie wywiązaliście się z nich, zrobiliśmy to za was – powiedział Mariusz Krystian, poseł PiS.

Po pierwszym czytaniu rządowy projekt noweli został skierowany do dalszych prac w sejmowej Komisji Polityki Społecznej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl