fot. twitter.com

Straż graniczna rozbiła grupę przestępczą

Bieszczadzka Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą. Zajmowała się ona skupowaniem i sprzedażą głównie papierosów przemyconych z Ukrainy. W sumie zatrzymano 10 osób. Skarb Państwa stracił na przestępczym procederze ponad 5 mln zł.

Domniemanym liderem grupy, która przemycała i sprzedawała papierosy jest 35-letni bezrobotny mieszkaniec Pabianic Marcin H., któremu Prokuratura Okręgowa w Przemyślu postawiła już zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Oprócz Marcina H. zatrzymanych zostało 9 osób, w tym ukraińskie małżeństwo.

Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że grupa przestępcza zajmowała się skupowaniem, magazynowaniem, a następnie transportem i dalszą dystrybucją papierosów przemyconych z Ukrainy do Polski, czyli bez polskich znaków akcyzy. Działała na terenie trzech województw: podkarpackiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Transport papierosów odbywał się przy wykorzystaniu specjalnie skonstruowanych skrytek w busie, albo w samochodach osobowych należących do członków grupy. Ciekawostką jest to, że pojazd był wykorzystywany także do przewożenia skażonego spirytusu. Przestępcy w okresie od czerwca 2016r. do sierpnia 2017 r. wprowadzili do obrotu co najmniej 392,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, prawie 3 tys. litrów spirytusu i 120 kg suszu tzw. krajanki tytoniowej. Skarb Państwa stracił na procederze grupy ponad 5 mln zł.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj