fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Nielegalni emigranci wrócą do Polski?

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zadeklarowały przekazanie do Polski 2 tys. 182 cudzoziemców, w tym 1 tys. 878 osób z Niemiec. To m.in. osoby, które nadużyły procedury uchodźczej w naszej ojczyźnie, aby dostać się na Zachód Europy – informuje Straż Graniczna.

Z danych Straży Granicznej wynika, że w tym roku, w ramach readmisji i procedury dublińskiej regulującej zasady udzielania w UE ochrony międzynarodowej obywatelom państw trzecich, wszystkie państwa członkowskie zgłosiły do przekazania Polsce 2 tys. 182 cudzoziemców. Najwięcej, bo 1 tys. 878 osób chcą przekazać Niemcy.

Przekazywani cudzoziemcy w Niemczech przebywają nielegalnie –  przybyli do nich przez Polskę. Jak wskazuje rzecznik Straży Granicznej, większość z nich to osoby, które np. nadużyły procedury uchodźczej – złożyły wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej i wyjechały z Polski nie czekając na rozstrzygnięcie. To mogą być również cudzoziemcy, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę Białorusi, ale z Litwą lub Łotwą, a następnie przez Polskę dostali się do Niemiec, gdzie zostali zatrzymani.

W każdym przypadku wcześniejszy pobyt cudzoziemca w Polsce lub jego przyjazd do danego kraju członkowskiego z Polski musi być udokumentowany. Jeżeli brak jest dowodów w tej sprawie, osoba nie jest przyjmowana. Poza Niemcami cudzoziemców do przekazania Polsce – zarówno w tym, jak i w zeszłym roku – zgłaszają Francja, Holandia, Norwegia i Szwecja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl