fot. TT Suwerenna Polska

Suwerenna Polska: Sędziowie uczestnicząc w politycznym marszu opozycji złamali konstytucję

Suwerenna Polska wskazuje, że podczas niedzielnego marszu opozycji w Warszawie, doszło do złamania konstytucji. Chodzi o udział kilku sędziów i prokurator w politycznym pochodzie. Chodzi m.in. o sędziego Igora Tuleję, Michała Laskowskiego oraz prokurator Ewę Wrzosek.

Wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba, wskazał, że sędziowie, którzy wzięli udział w marszu, złamali art. 178 Konstytucji RP.

Ci ludzie podlegają ustawom konstytucji, a nie prawu europejskiemu. Artykuł 178 ust. 3 Konstytucji RP mówi, że: „Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej niedającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów” – powiedział Jacek Ozdoba.

Wiceminister sprawiedliwości, Piotr Cieplucha, akcentował, że to nie pierwszy raz, kiedy sędziowie – w tym Igor Tuleya – jawnie formułują polityczne postulaty,  wspierające przedstawicieli totalnej opozycji.

Podkreślił, że wobec tych sędziów należy wyciągnąć konsekwencje.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl