fot. pixabay.com

Suwerenna Polska sprzeciwia się przymusowej relokacji migrantów

Lider Suwerennej Polski, minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, zapowiedział złożenie w Sejmie projektu uchwały sprzeciwiającej się przymusowej relokacji migrantów. To reakcja na przyjęte przy sprzeciwie Polski i Węgier stanowisko szefów resortów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej ws. paktu migracyjnego.

Minister Zbigniew Ziobro mówił po posiedzeniu zarządu Suwerennej Polski w Płocku, że nie ma zgody jego ugrupowania na przymusowe przyjmowanie migrantów.

Nie ma zgody, aby Polacy musieli płacić gigantyczne pieniądze za błędy polityki migracyjnej bogatych państw Unii Europejskiej – wskazywał.

To, co widzimy w bogatych krajach Unii Europejskiej, które tak szeroko otwarły się na politykę multikulti, na sprowadzanie uchodźców – zwłaszcza z krajów arabskich – to jest wielki problem, z którym bogate państwa sobie nie radzą. Oni wpadli na pomysł, żeby obdarzyć nas „prezentem” i zmusić albo do przyjęcia uchodźców, albo żebyśmy musieli lokować poważne środki finansowe i płacić im za to, co było istotą ich polityki migracyjnej. Nie ma i nie będzie na to zgody, dlatego Suwerenna Polska wychodzi z inicjatywą przyjęcia przez polski Sejm uchwały, która będzie okazją do tego, aby w sposób stanowczy wyrazić sprzeciw – wyjaśnił Zbigniew Ziobro.

W poniedziałek projekt uchwały wyrażający sprzeciw wobec przymusowego przyjmowania migrantów ma trafić do Sejmu.

Zgodnie z założeniami paktu migracyjnego rocznie Unia ma przyjmować około 30 tysięcy migrantów, a przy podziale na poszczególne kraje mają być brane pod uwagę PKB i liczba ludności.

Nasz kraj – według ustaleń Polskiego Radia – miałby przyjąć około 1900 migrantów. Odmowa kosztowałaby nas około 40 milionów euro.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl