J. Wiśniewska: Rząd nie zrealizuje zobowiązań swoich poprzedników ws. migrantów

Prawo i Sprawiedliwość nie zrealizuje zobowiązań poprzedniego rządu ws. migrantów dlatego, że Polacy chcą się czuć w swoim domu bezpiecznie – powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Eurodeputowana  odniosła się w ten sposób do słów byłej premier Ewy Kopacz. Polityk Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że Polska powinna wypełnić zobowiązania ws. przyjęcia migrantów.

Rząd PO–PSL zgodził się na relokowanie do Polski kilku tysięcy cudzoziemców.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska zwraca uwagę, że przesiedlanie nie rozwiąże kryzysu migracyjnego a jedynie go nasili.

– Migranci nie są zainteresowani osiedlaniem się w Polsce. Oni ciągną setkami tysięcy do Francji, Niemiec i państw Beneluksu. Zobowiązania, które podjęła pani Ewa Kopacz wskazują na to, że brakowało jej rozsądku i roztropności. Rząd PiS nie zrealizuje tych zobowiązań dlatego, że Polacy chcą czuć się w swoim domu bezpiecznie – podkreśla Jadwiga Wiśniewska.

Parlament Europejski wezwał wczoraj kraje Unii Europejskiej do szybszej relokacji uchodźców. Komisja Europejska grozi rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli kraje, które do tej pory nie relokowały ani jednego uchodźcy, nie zaczną tego robić do czerwca. Dotyczy to m.in. Polski.

Do tej pory ze 160 tys. uchodźców relokowano nieco ponad 18 tys. osób.

RIRM

drukuj