Szef MSW Włoch: Pół mld euro oszczędności w wydatkach na migrantów

Szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini powiedział we wtorek wieczorem po posiedzeniu rządu, że jego resort planuje zaoszczędzić około pół miliarda euro w wydatkach na przyjmowanie migrantów. Większość tej sumy trafi do policji – zapowiedział.

Po kolejnym posiedzeniu rządu poświęconym projektowi budżetu na przyszły rok Salvini powiedział dziennikarzom w Rzymie: „Jeśli chodzi o moje ministerstwo liczę na to, że oszczędzę co najmniej pół miliarda euro w bieżących wydatkach na przyjmowanie migrantów i imigrację”.

„Z tego pół miliarda euro około 380 milionów euro pójdzie na zatrudnienie nowych pracowników w siłach porządkowych” – dodał.

Oszczędności są możliwe między innymi dzięki notowanemu w tym roku spadkowi liczby migrantów przybyłych do Włoch o około 80 proc. w porównaniu z 2017 r.

Rząd ograniczył też przyjmowanie następnych migrantów poprzez zamknięcie włoskich portów dla statków organizacji pozarządowych, które w ostatnich latach zabierały z pontonów i łodzi tysiące ludzi chcących się dostać do UE, a następnie przewoziły ich, głównie na Sycylię i do Kalabrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl