fot. PAP/EPA

Powódź niszczy włoski region Emilia-Romania

Włoski region Emilia-Romania, który zmaga się ze skutkami powodzi, szacuje straty wywołane przez kataklizm na kilka miliardów euro.

Trzeci dzień z rzędu zalewane są kolejne miejscowości. Woda wdziera się do prowincji Ravenna oraz do nadmorskiego miasta Cervia. Ewakuowano kilkanaście tysięcy osób. Tam, gdzie ustąpiła już woda, trwa sprzątanie i szacowanie strat.

– To było po prostu straszne. Sporo rzeczy zostało zrujnowanych, ale musimy iść dalej – mówił Enrico Rotondi, właściciel sklepu.

Zniszczone zostały uprawy, domy, sklepy oraz kościoły.

– Nie wyobrażaliśmy sobie czegoś tak wielkiego. Woda miała tutaj ponad metr. Tutaj widać, jaki osiągnęła poziom – wskazał Marco, kapłan posługujący w miejscowości Castel Bolognese.

W regionie Emilii-Romanii w najbliższych dniach rząd Włoch ogłosi stan klęski żywiołowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl