W Padwie nie trzeba płacić mandatów, można je odpracować

W Padwie na północy Włoch nie trzeba płacić mandatów, wystawionych przez straż miejską. Każdą karę można odpracować wykonując pożyteczne prace na rzecz miasta, na przykład posprzątać park.

Godzinę takiej pracy społecznej wyceniono na 10 euro.

Władze miejskie wydały specjalne rozporządzenie, w którym wprowadziły możliwość zamiany na pracę kar finansowych i to nie tylko tych wymierzanych kierowcom. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać wszyscy, którzy w różny sposób naruszyli regulamin dotyczący porządku w Padwie.

Pracę społeczną będzie mógł zatem wykonać zarówno właściciel auta, który nie zapłacił za parking, jak i osoba, która złamała obowiązujący tam przepis o „zakazie publicznego pokazywania się w ubraniach, które naruszają powszechne poczucie przyzwoitości”. Kara za ten występek wynosi 500 euro, co jest równowartością 50 godzin prac społecznie użytecznych.

Za zabronione w mieście świętego Antoniego „impertynenckie lub natarczywe proszenie o jałmużnę” grozi grzywna w wysokości 100 euro, co odpowiada 10 godzinom pracy.

Za picie alkoholu w miejscach publicznych można zostać ukaranym sumą 300 euro.

Każdy, kto otrzyma od tej pory mandat lub grzywnę musi zdecydować, czy chce ją zapłacić, czy też odpracować na rzecz miasta; w magistracie lub pod gołym niebem. Możliwości jest wiele: praca dozorcy lub technika, sprzątanie i utrzymanie parków miejskich, pomoc społeczna, zajęcia o charakterze administracyjnym

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl