fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Rada Ministrów zajmie się ustawą o opłatach abonamentowych

Rada Ministrów, która po raz pierwszy zbierze się dziś w nowym składzie, zajmie się m.in. senackim projektem ustawy o opłatach abonamentowychZniesiony ma zostać obowiązek składania oświadczeń uprawniających do zwolnienia z opłat abonamentowych przez osoby, które ukończyły 75. rok życia.

Poseł PiS Barbara Bubula z sejmowej komisji ds. Kultury i Środków Przekazu mówi, że to dobre rozwiązanie. Polityk ma jednak nadzieję, że uda się do niego wprowadzić zmiany odrzucone wcześniej w Senacie.

Senatorowie PO odrzucili jakiś czas temu (długo go międląc w komisjach) projekt senatorów PiS, którzy przewidywali abolicję wobec osób, które nie płaciły tego abonamentu, mimo że ukończyły 75 lat i potem zostały obciążone przez to, że się nie wyrejestrowały. Mamy nadzieję, że w trakcie prac sejmowych, bo ten projekt będzie w obróbce sejmowej, uda się wprowadzić takie poprawki, które by ulżyły losowi tych ludzi, którzy już teraz mają naliczone te ogromne odsetki od niezapłaconego abonamentu – tłumaczy poseł Barbara Bubula.

W myśl nowych przepisów, zwolnienie z obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego będzie następowało automatycznie pierwszego dnia miesiąca – po tym miesiącu, w którym dana osoba ukończyła 75. rok życia.

RIRM

drukuj