fot. PAP/EPA

Meksyk: Około 150 migrantów próbowało przekroczyć granicę z USA

Około 150 migrantów z krajów Ameryki Centralnej podjęło próbę nielegalnego przekroczenia granicy w noc sylwestrową. Na Playas de Tijuana amerykańskie patrole graniczne dwukrotnie użyły gazu łzawiącego. 25 osób zostało aresztowanych.

Kilka chwil przed północą, grupa 150 osób wspięła się na ogrodzenie graniczne. Jak podało EFE wobec obecności amerykańskich sił straży granicznej, około jedna trzecia z tej grupy powróciła na teren Meksyku.

Z grupy osób, które przedostały się na teren USA, 25 migrantów, w tym 2 nieletnich, zostało aresztowanych.

Część osób, która powróciła na teren Meksyku, rzucała kamieniami w kierunku służb ochrony granic USA.

Służby amerykańskie użyły gazu łzawiącego w kierunku osób, które rzucały kamienie.

Jak podało EFE, agenci federalni użyli gazu łzawiącego, by rozproszyć grupy migrantów, którzy nielegalnie próbowali sforsować granicę.

Od października 2018, co najmniej 9 000 obywateli krajów środkowoamerykańskich – głównie Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu – przemierzyło terytorium Meksyku w różnych karawanach i pochodach, aby przekroczyć granicę USA i prosić o azyl.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl