fot. PAP/EPA

USA: Twitter zawiesił konto republikańskiej polityk za wpisy o koronawirusie

Twitter zakomunikował w niedzielę, że „trwale zawiesił” osobiste konto republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za „wielokrotne pogwałcenie obowiązujących zasad” polegających na rozsiewaniu rzekomych fałszywych informacji o szczepieniach przeciwko koronawirusowi.

Marjorie Taylor, zdecydowana przeciwniczka szczepień przeciwko COVID-19, oświadczyła, że decyzja ta dowodzi, iż Twitter „jest wrogiem Ameryki”.

W swym ostatnim wpisie z ub. soboty Marjorie Taylor informowała o „skrajnie dużej” ilości zgonów w USA po przyjęciu szczepionki na COVID-19″. Polityk twierdziła, że opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

Twitter, który już przeszłości czterokrotnie zawieszał konto republikanki, oświadczył, że rozsiewanie rzekomych fałszywych informacji o szczepieniach narusza obowiązujące jego użytkowników zasady.

Wcześniej Marjorie Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m.in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku i „skradzionych wyborach” w 2020 r.

Działalność Marjorie Taylor wywołała sprzeciwy w samej Partii Republikańskiej, której przywódca w Senacie Mitch McConnell określił jej spiskowe teorie jako „obłędne kłamstwa”.

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów pozbawiła Marjorie Taylor członkostwa w dwóch komisjach – ds. oświaty i pracy oraz budżetowej.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl