fot. PAP/EPA

Indonezja: Już co najmniej 15 ofiar śmiertelnych osunięć ziemi

Do co najmniej 15 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięć ziemi, do których doszło w Nowy Rok w zachodniej części wyspy Jawa w Indonezji – poinformowały władze tego kraju. Co najmniej 20 osób jest zaginionych. Ekipy ratunkowe kontynuują poszukiwania.

W nocy z poniedziałku na wtorek w mieście Sukabumi w prowincji Jawa Zachodnia zwały błota wywołane obfitymi deszczami zalały ponad 30 domów.

„Luźna ziemia stanowi zagrożenie dla zespołów ratowniczych, które pracują w terenie” – powiedział rzecznik agencji ds. zwalczania skutków katastrof Sutopo Purwo Nugroho. Ulewny deszcz zmusił we wtorek ratowników do zawieszenia poszukiwań.

Indonezja jest archipelagiem podatnym na katastrofy. Powodzie i osunięcia ziemi dotykają Indonezję co roku podczas pory deszczowej, która w tym kraju trwa od grudnia do lutego. Rok 2018 był najcięższym od ponad dekady – w serii trzęsień ziemi i uderzeń tsunami w różnych regionach kraju zginęło ponad 3200 osób.

W wyniku tsunami, które 22 grudnia zostało wywołane przez erupcję wulkanu Krakatau, zginęło co najmniej 429 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl