fot. PAP/Lech Muszyński

Szef łotewskiej straży granicznej: Białoruś próbowała uzbroić nielegalnych imigrantów

Według łotewskich strażników granicznych były przypadki, gdy władze Białorusi proponowały broń nielegalnym imigrantom planującym przekroczyć granicę białorusko-łotewską – poinformował szef łotewskiej straży granicznej, Guntis Pujats, cytowany w sobotę przez portal LSM.

Władze białoruskie próbowały też instruować imigrantów, jak mają działać wobec łotewskich strażników granicznych, jeśli ci będą uniemożliwiać im przekroczenie granicy – dodał Guntis Pujats.

Według niego imigranci odmówili wykorzystywania broni.

Szef łotewskiej straży granicznej ocenił, że wraz ze zbliżającym się szczytem NATO w Wilnie w lipcu może zwiększyć się presja migracyjna.

Jak wskazał, najprawdopodobniej nielegalni imigranci będą kierowani „głównie na Litwę, ale presja może w ogóle wzrosnąć w regionie”. Zaznaczył, że wzrosnąć może też intensywność innych ataków, np. cybernetycznych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl