fot. twitter.com/BBN_PL

BBN: Trzy nominacje na stopień generała Straży Granicznej

Prezydent Andrzej Duda, na wniosek szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie trzem oficerom Straży Granicznej – poinformowało w czwartek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Wręczenie nominacji odbędzie się w piątek, w przeddzień Święta Straży Granicznej.

W komunikacie BBN poinformowano, że na stopnień generała Straży Granicznej awansowani zostali: płk Robert Inglot – Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, płk Grzegorz Niemiec – Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz płk Andrzej Prokopski – Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zgodnie z ustawą o Straży Granicznej na pierwszy stopień oficerski Straży Granicznej oraz na stopień generała Straży Granicznej mianuje prezydent na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl