fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób – podała na Twitterze Straż Graniczna. Doszło też do kolejnych prowokacji ze strony służb białoruskich.

„W dn. 05.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób” – poinformowała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1478991679613022211

Dodała, że na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych, Mielniku i Nowym Dworze służby białoruskie uszkadzały concertinę.

„Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych służby białoruskie rzucały w stronę patroli polskich kamieniami i cegłami” – przekazano na Twitterze.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Według danych Straży Granicznej, od początku 2022 r. polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 126 osób.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl