Węgry: 14 nielegalnych imigrantów w tureckiej ciężarówce

Czternastu nielegalnych imigrantów znaleźli w środę rano węgierscy policjanci i kontrolerzy finansowi w tureckiej ciężarówce na węgierskiej autostradzie – poinformowała policja komitatu (województwa) Csongrad na południu Węgier.

Rzeczniczka policji Szilvia Szabo powiedziała, że gdy pojazd sprawdzono w bramce kontrolnej Narodowego Urzędu Podatków i Ceł (NAV) na postoju przy autostradzie M43, w pomieszczeniu ładunkowym wykryto migrantów.

Jedenastu migrantów oświadczyło, że są Irakijczykami, a trzech – Syryjczykami.

Półtorej godziny później na przejściu granicznym z Serbią w Roeszke policjanci wykryli podczas kontroli polskiej ciężarówki trzech nielegalnych imigrantów: Afgańczyka, Banglijczyka i Pakistańczyka.

Zgodnie z węgierskimi przepisami migranci zostali odtransportowani do strefy tranzytowej na granicy.

Doradca premiera Węgier ds. bezpieczeństwa Gyoergy Bakondi poinformował w środowym wywiadzie dla dziennika „Magyar Hirlap”, że od początku roku prawie 3 tys. osób podjęło próbę nielegalnego przekroczenia węgierskiej granicy od południa, gdzie jest ona chroniona ogrodzeniem.

„Trzeba obronić zdobycze Schengen, a więc imigrantów należy kontrolować i zatrzymywać na granicy zewnętrznej (UE), a nie na wewnętrznych granicach narodowych” – zaznaczył Bakondi.

Dodał, że istnieją obecnie trzy główne szlaki migracyjne: przez Hiszpanię, Włochy i Grecję i o ile dwoma pierwszymi przybywają głównie obywatele państw Afryki Środkowej, o tyle szlakiem bałkańskim przede wszystkim Afgańczycy, Banglijczycy, Pakistańczycy, Irańczycy i Turcy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl