Stolica: w piątek XVIII Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

Pod hasłem „Chrystus solidarny z ludźmi pracy” w piątek ulicami warszawskiego Żoliborza przejdzie droga krzyżowa z udziałem pracowników różnych zawodów i przedstawicieli Solidarności z całej Polski – poinformował kustosz sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki Paweł Kęska.

„Będziemy się modlić o to, żeby było jak najmniej bezrobocia, o uczciwość pracowników i pracodawców. O to, żeby w pracy realizowała się godność człowieka, żeby praca zmieniała Polskę i uświęcała ludzi” – zapowiedział duszpasterz ludzi pracy archidiecezji warszawskiej ks. Michał Kotowski.

Nabożeństwo gromadzące corocznie około tysiąca osób, zostanie poprzedzone Mszą św., która rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, gdzie znajduje się sanktuarium pochowanego obok bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po mszy przed kościołem ustawią się poczty sztandarowe środowisk pracowniczych oraz służb mundurowych.

„Procesji wiernych będzie przewodził krzyż, który na początku w specjalnym geście zostanie położony na grobie ks. Jerzego Popiełuszki, legendarnego patrona ludzi pracy” – zaznaczył Paweł Kęska.

Dodał, że wierni przejdą procesjonalnie ulicami warszawskiego Żoliborza, kontemplując kolejne stacje Drogi Krzyżowej, do których rozważania napisali przedstawiciele świata pracy. Jej uczestnicy będą się modlić o Boże błogosławieństwo dla polskiego świata pracy oraz o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wiernym będzie towarzyszyć orkiestra jednego z zakładów ze Śląska, która będzie intonowała pieśni pasyjne.

Po zakończeniu nabożeństwa dla przyjezdnych z całej Polski przewidziany jest poczęstunek przygotowany w wojskowych kuchniach polowych.

PAP/RIRM

drukuj