fot. twitter.com

Stanisław Gawłowski w środę stanie przed sądem

W szczecińskim Sądzie Okręgowym ruszył proces w sprawie afery melioracyjnej. Ponad 20 osób oskarżonych jest między innymi o łapówkarstwo i pranie brudnych pieniędzy. Wśród nich jest senator Stanisław Gawłowski, który jutro zostanie przesłuchany.

Stanisław Gawłowski – były poseł Platformy Obywatelskiej, obecnie senator wybrany z własnego komitetu – to jeden z głównych oskarżonych w sprawie nieprawidłowości w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji.

W opinii śledczych Gawłowski będąc wiceministrem środowiska w rządzie PO-PSL, przyjął ponad 700 tysięcy złotych łapówki, dwa zegarki o łącznej wartości 26 tysięcy złotych i apartament w Chorwacji. Miał też nakłaniać przedsiębiorcę Krzysztofa B. do wręczenia co najmniej 200 tysięcy złotych łapówki dyrektorowi Zarządu Melioracji. Akt oskarżenia przeciwko Gawłowskiemu dotyczy również prania brudnych pieniędzy, plagiatu pracy doktorskiej oraz ujawnienia informacji niejawnej.

Oprócz Gawłowskiego aktem oskarżenia objęto 31 osób. Osiem z nich dobrowolnie poddało się karze. Ich postępowanie toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym. Tymczasem trudno powiedzieć, jakiej karze zostanie poddany Gawłowski, zwłaszcza, że – jak informują media – proces w sprawie afery melioracyjnej prowadzi sędzia Grzegorz Kasicki. Ten sam, który 19 grudnia ubiegłego roku wziął udział w manifestacji organizowanej przez KOD przeciwko nowelizacji ustaw sądowych.

TV Trwam News

drukuj