Sejm: głosowanie ws. posła S. Gawłowskiego

Sejm podejmie dziś decyzję ws. wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego.

Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła Prokuratura Krajowa, która chce postawić politykowi zarzuty popełnienia 5 przestępstw, w tym 3 o charakterze korupcyjnym.

Chodzi o okres, kiedy Stanisław Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Miał wówczas przyjąć łapówkę w wysokości blisko 175 tys. zł. w gotówce i dwa zegarki o wartości prawie 25 tys. zł.

Zarzuty dotyczą też podżegania do wręczenia łapówki co najmniej 200 tys. zł, a także ukazania niejawnej informacji i plagiatu pracy doktorskiej.

W styczniu Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu. Aby prokuratura mogła go zatrzymać i tymczasowo aresztować, potrzebna jest jednak zgoda Sejmu. Poseł Adam Andruszkiewicz z Ruchu Narodowego zapowiada, że zagłosuje za.

– Ja osobiście będę głosował za aresztowaniem p. posła Gawłowskiego. Uważam, że podstawą w Polsce do rozwoju naszego kraju są rozliczenia. Tych rozliczeń jest za mało, zdecydowanie. Aresztowanie p. posła Gawłowskiego będzie pierwszym tak jakby przejawem programu „Cela plus”, czyli po prostu rozliczania polityków w Polsce. Wszyscy ich obserwujemy, myślę, że radiosłuchacze Radia Maryja też widzą, że mieliśmy potężne afery w naszym państwie, a jednocześnie czołowi politycy Platformy za to nie odpowiadają, więc coś jest nie tak – powiedział Adam Andruszkiewicz.

Podczas marcowej debaty w Sejmie poseł PO Stanisław Gawłowski przekonywał, że wniosek prokuratury jest motywowany politycznie. Według niego, zarzuty sformułowano na podstawie pomówień osób powiązanych z partią  Prawo i Sprawiedliwość.

Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych pod koniec lutego zarekomendowała niższej izbie Parlamentu wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie polityka Platformy Obywatelskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl