fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent A. Duda otworzył Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym

Polskie władze i firmy mają wielkie ambicje. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej otwarci na partnerów międzynarodowych – powiedział we wtorek w Davos prezydent Andrzej Duda otwierając Dom Polski na 50. Światowym Forum Ekonomicznym.

Prezydent podziękował prezesom PZU Pawłowi Surówce i Banku Pekao S.A. Markowi Lusztynowi za zorganizowanie po raz drugi w Davos w czasie Światowego Forum Ekonomicznego Domu Polskiego. Jak zaznaczył, staje się on już stałym elementem WEF i „oczywistym znakiem rosnącego znaczenia gospodarczego Polski”.

Zwracając się do zaproszonych na wydarzenie gości, Andrzej Duda wyraził przekonanie, że wielu z nich już prowadzi działalność biznesową w naszym kraju.

„Boom gospodarczy Polski to także wasza zasługa” – podkreślił prezydent.

Prezydent wskazywał, że Polska znajduje się wśród najszybciej rozwijających się rynków Europy i świata.

„Dwa lata temu dołączyliśmy do grupy najlepiej rozwiniętych ryków. Wymiana handlowa rośnie” – powiedział. Dodał też, że spowolnienie gospodarcze obserwowane w wielu państwach na świecie nie ma negatywnego wpływu na polską gospodarkę.

„Jako polski prezydent mogę państwa zapewnić, że polskie władze i polskie firmy mają wielkie ambicje. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej otwarci na partnerów międzynarodowych” – oświadczył Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła swoje biura już w ponad 60 krajach na świecie.

„Celem jest wzmocnienie i wsparcie współpracy biznesowej” – mówił.

Zachęcał zgormadzonych, by patrzyli na Polskę jako na „okno możliwości” biznesowych.

„Uczestniczymy aktywnie w globalnej wymianie usług i dóbr. Polska od wielu lat jest miejscem udanych inwestycji zagranicznych. Nasze interesy dziś są obecne na całym świecie” – powiedział prezydent.

Wskazywał na rosnące znaczenie Polski w dziedzinie nowych technologii i sukcesy polskich start-upów.

„Mamy wielu utalentowanych młodych ludzi. Zachęcam państwa do zwrócenia uwagi na nich” – powiedział.

Prezydent zachęcał też do przyjrzenia się Inicjatywie Trójmorza, łączącej 12 państw położonych wokół Bałtyku, Adriatyku i Morza Czarnego.

PAP

drukuj