Sri Lanka: Sąd Najwyższy unieważnił ustawę dotyczącą „równości płci”

Sąd Najwyższy Sri Lanki unieważnił ustawę dotyczącą „równości płci”, orzekając, że grozi ona zezwoleniem na „małżeństwa osób tej samej płci” – podała we wtorek agencja AFP.

„Jest oczywiste, że kiedy prawo wejdzie w życie, każdy będzie mógł ubiegać się o (identyczny) status prawny małżeństwa, w tym osoby tej samej płci” – stwierdził w pisemnym orzeczeniu sędzia przewodniczący Padman Surasena.

„Nie przewiduje tego ani nasza konstytucja, ani nasza kultura” – dodał.

Szacuje się, że około 70 proc. mieszkańców Sri Lanki to wyznawcy buddyzmu.

W opinii sędziego wprowadzenie tej ustawy miałoby „znaczące konsekwencje kulturowe i moralne”, a także byłoby naruszeniem konstytucji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl