fot. flickr.com

Sprawdź, w której aptece kupisz swój lek

Kujawsko – Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Bydgoszczy informuje, że od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – Pacjent może uzyskać informacje, w której aptece kupi swój lek. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta będą informować o dostępności leku, którego Pacjent szuka. Wystarczy, zadzwonić pod bezpłatny numer 800 190 590.

Jak połączyć się bezpośrednio z konsultantem od leków?

  1. Należy wybierać bezpłatny numer 800 190 590
  2. Zgłosi się automatyczna sekretarka, która poprosi o wybór tematu rozmowy
  3. Z klawiatury telefonu należy wybierać cyfrę 3. Wtedy automat połączy się z konsultantem, który podpowie, gdzie kupisz lek, którego Pacjent potrzebuje.

Wybierając cyfrę 3, automat połączy się z bezpośrednio z konsultantem od leków. Jeśli dzwonimy w innej sprawie, wybieramy cyfrę 1 lub 2.

O czym warto wiedzieć dzwoniąc na infolinię?

  • Z infolinii dowiesz się, w której aptece znajdziesz swój lek. Przed wizytą w aptece upewnij się, że lek jest na miejscu. Numer telefonu do apteki poda Ci konsultant podczas rozmowy.
  • Pamiętaj, że infolinia informuje o dostępności leków. Nie udziela informacji o dawkowaniu leków, ich zamiennikach oraz nie rezerwuje leków w aptece. O te szczegóły zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl