Sprawa ukarania TV Trwam w Sejmie

Światopogląd i linia programowa nadawcy nie mają wpływu na decyzje ministrów o zlecaniu ogłoszeń w mediach – mówił w Sejmie Andrzej Wyrobiec, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury.

To odpowiedź na pytania posłów PiS-u Małgorzaty Sadurskiej i Adama Kwiatkowskiego. Przytoczyli oni raport parlamentarnego zespołu ds. wolności słowa w sprawie wydatków rządu na komunikaty i ogłoszenia. Z dokumentu wynika, że rząd PO-PSL dyskryminuje katolików w Polsce – wskazywali posłowie.

Andrzej Wyrobiec tłumaczył, że resorty – zlecając ogłoszenia – biorą pod uwagę wyłącznie liczbę odbiorców, nakład, zasięg nadawcy i cenę za publikację ogłoszenia lub akcję informacyjną.

Poseł Małgorzata Sadurska ocenia sytuację inaczej.

– To jest kompromitacja ze strony pana ministra, ponieważ padły konkretne pytania i nawet sama kwota 150 mln zł wydanych na reklamy o czymś świadczy. Pan minister zatem albo nie jest przygotowany, albo po prostu unika odpowiedzi na pytania – komentuje poseł Małgorzata Sadurska.

Posłowie pytali też o karę, jaką nałożono na Fundację Lux Veritatis za rzekome „nawoływanie do przemocy” podczas relacjonowania w 2013 roku Marszu Niepodległości. Andrzej Wyrobiec tłumaczył, że KRRiT, która nałożyła karę, jest organem niezależnym od administracji rządowej.

Kolejna już dyskryminacyjna decyzja KRRiT ws. Fundacji Lux Veritatis będzie przedmiotem jutrzejszego połączonego posiedzenia 7 parlamentarnych zespołów. Transmisja z posiedzenia będzie nadawana w Radiu Maryja i TV Trwam o godz. 11.15.

W najbliższy poniedziałek o 15.00, pod siedzibą KRRiT, odbędzie się manifestacja w obronie TV Trwam i przeciwko dewiacji w TVP. Wydarzenie organizuje Prawica RP.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl