fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Spotkanie prezydenta z szefem PiS-u oraz marszałkiem Sejmu

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś w Pałacu Prezydenckim z szefem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Wczoraj prezydent rozmawiał z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru, szefem PSL-u Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem oraz szefem PO Grzegorzem Schetyną.

Dyrektor biura prasowego prezydenta Marek Magierowski powiedział, że prezydent apeluje do wszystkich stron o dialog, a do opozycji, by umożliwiła pracę w Sejmie.

–  Po pierwsze, by wrócić do normalnego i cywilizowanego dialogu politycznego. Drugim celem jest to, aby prezydent uzyskał bardzo szczegółową i jak najszerszą wiedzę na temat tego, co się tak naprawdę w Sejmie w piątek wydarzyło. Stąd rozmowy o dwóch sprawach właściwie, czyli w kwestiach regulacji dotyczących mediów i kwestia – kontrowersyjnego w opinii niektórych obserwatorów – głosowania w Sali Kolumnowej – wskazał Marek Magierowski.

W sobotę prezydent zaapelował do wszystkich stron sceny politycznej o uspokojenie nastrojów. Oświadczył, że jest gotów do mediacji.

Podkreślił także, że wszelkie zmiany dotyczące pracy dziennikarzy w Sejmie powinny być wprowadzane po konsultacjach z przedstawicielami zainteresowanych redakcji.

RIRM

drukuj