fot. Centrala Radia Maryja w Chicago

Spotkanie opłatkowe w New Britain. „Radio Maryja jest zdrową wodą”

W położonym w amerykańskim stanie Connecticut mieście New Britain, odbyło się wczoraj dziewiąte spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja dla amerykańskiej Polonii. W spotkaniu uczestniczył o. Piotr Dettlaff CSsR, posługujący na co dzień w Radiu Maryja, w Toruniu.

Spotkanie odbyło się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w New Britain. O godz. 11.30 sprawowana była Msza św., a po niej, w sali parafialnej odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja.

Temat świąteczny to nie jedyny powód, dla którego radiosłuchacze przybyli na to spotkanie. Biorący udział często rozmawiali ze sobą na tematy związane z obecną sytuacją w Polsce. Dzielili się między sobą swoją miłością do ojczyzny i wspomnieniami z lat spędzonych w Polsce.

Na początku spotkania swoje słowa życzeń i pozdrowień przekazał proboszcz i gospodarz miejsca, w którym odbyło się spotkanie Rodziny Radia Maryja w New Britain, ks. prałat Daniel Plocharczyk.

Spotkania Rodziny Radia Maryja są u nas organizowane w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Bardzo się cieszę, że to jest i istnieje w naszej parafii. Dziękuję wam za to wszystko. Dzisiaj jestem z wami i cieszę się, że jesteśmy tu wszyscy, bo myślę, że wszyscy już słyszeli, iż tutaj, w New Britain, mamy trzy opłatki jednego dnia, ale ten jest największy – powiedział ks. prałat Daniel Plocharczyk.

Wśród obecnych na spotkaniu był m.in. franciszkanin o. Jerzy Auguścik, który posługuje w amerykańskiej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w New Britain.

Czuję się członkiem wspólnoty polonijnej. Takie spotkania opłatkowe są dla mnie wielką radością bycia razem w jednej rodzinie. Cieszę się, że tu jestem. Dziękuję o. Piotrowi Dettlaffowi CSsR, który w imieniu całego Radia Maryja do nas przyjechał w tym roku. Wielka radość i wdzięczność za to, co robi Radio Maryja dla Boga i Ojczyzny. Zapewniam o modlitwie, aby wszystkie dzieła, powstałe przy Radiu wzrastały i przynosiły nam wszystkim dużo radości i duchowego wzrostu – mówił o. Jerzy Auguścik.

Nie mogło również zabraknąć na polonijnym spotkaniu Rodziny Radia Maryja państwa Orzechowskich, którzy z wielkim oddaniem służą rozgłośni na terenie Stanów Zjednoczonych.

Nasza praca to jest nic, w porównaniu z tym, jak wiele wy robicie w Toruniu. My staramy się tu coś dobrego robić. Brak nam przede wszystkim rąk do pracy, ale wspólnymi siłami staramy się jakoś sobie radzić – powiedział pan Marian Orzechowski.

Wśród gości nie zabrakło również młodych osób, dla których nawet poza granicami Polski, Radio Maryja daje im siłę i przede wszystkim informację o tym, co dzieję się w kraju.

Słucham Radia Maryja kiedy jadę do pracy. Szczególnie lubię katechezy, które są budujące i nam młodym coś takiego jest tutaj bardzo potrzebne. Podtrzymuje nam wiarę i ducha. Radio Maryja jest zdrową wodą – zaznaczyła Bożena Drumska-Orzechowska.

Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja odbyło się we wspaniałej atmosferze. Uczestnicy wspólnie dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy. Były również osoby, które zadeklarowały swoją obecność na uroczystości poświęcenia świątyni pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II w Toruniu.

RIRM

drukuj