„Spełnione marzenia” w Pałacu Prezydenckim

Agata Kornhauser-Duda gościła w Pałacu Prezydenckim podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń, byłych pacjentów Kliniki Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, którzy już zakończyli intensywne leczenie, a w dniach 12 – 23 września br. uczestniczą w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym organizowanym przez Fundację.

Wśród gości byli również medaliści oraz organizatorzy VI Międzynarodowych Igrzysk Sportowych Onko-Olimpiada, które odbywały się w dniach 18 – 21 sierpnia br. pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP.

Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń podzielił się wrażeniami z tegorocznej Onko-Olimpiady, opowiedział też Pierwszej Damie o projektach Fundacji. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież, która wcześniej miała okazję zwiedzić Pałac Prezydencki, chętnie dzieliła się swoimi odczuciami związanymi z wizytą, pytała też Panią Prezydentową o obowiązki związane z rolą Pierwszej Damy.

Fundacja Spełnionych Marzeń powstała w sierpniu 2002 r. z potrzeby niesienia pomocy i osobistych przeżyć Założycieli Fundacji. Fundacja swoją pomoc i działalność dedykuje pacjentom pięciu dziecięcych ośrodków onkologicznych w Polsce: Oddział Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, Oddział Onkologii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, Oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Profesora Antoniego Gębali w Lublinie, Oddział Onkologii Wojewódzkiego Szpitala zespolonego w Kielcach, Oddział hematologiczno-onkologiczny Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr St. Popowskiego w Olsztynie.

Głównym celem Fundacji Spełnionych Marzeń jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin.

prezydent.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl