fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Pierwsza dama z okazji Dnia Matki złożyła życzenia pacjentkom warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka

W Dniu Matki, Agata Kornhauser-Duda odwiedziła zdalnie warszawski Instytut Matki i Dziecka. Pierwsza dama życzyła wszystkim jego pacjentkom czerpania radości z bycia mamą, bo – jak podkreśliła – to cudowne chwile, obdarzanie dziecka bezwarunkową akceptacją, miłością i ciepłem.

O zdalnym spotkaniu żony prezydenta z młodymi mamami i tymi, które spodziewają się dziecka, poinformowała na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta.

„Macierzyństwo to dar i cenny skarb (…). Życzę więc wszystkiego najlepszego, pomocy najbliższych i czerpania radości z bycia mamą każdego dnia, bo bycie mamą to niepowtarzalne i cudowne chwile, to obdarzanie dziecka bezwarunkową akceptacją, miłością i ciepłem” – zwróciła się do pacjentek Agata Kornhauser-Duda.

Życzyła im także „dumy z pociech oraz by macierzyństwo wnosiło w ich życie wiele radości, satysfakcji i możliwie najmniej trosk”.

Podkreślono, że pierwsza dama przy „okazji rozmów o własnych doświadczeniach w tej roli życzyła mamom także rodzicielskiej mądrości dającej dziecku niezachwiane poczucie bezpieczeństwa, ale i naukę samodzielności”.

„Podczas wirtualnej wizyty pierwszej damy w placówce rozmawiano także o pracy szpitala w czasie pandemii, zdalnym podtrzymywaniu kontaktu rodziców z maluchami, które przebywają na oddziale neonatologii, zabiegach i badaniach profilaktycznych. Małżonka prezydenta wyraziła ogromną wdzięczność i słowa uznania dla całego personelu medycznego” – czytamy w komunikacie.

Pierwsza dama podziękowała personelowi medycznemu Instytutu za „profesjonalizm, ale też niezwykłą empatię stanowiącą wielką wartość dla mam”.

„Dziękuję też za wspaniałą postawę w czasie pandemii, stanęli państwo na wysokości zadania, mimo trudności” – dodała Agata Kornhauser-Duda.

Kancelaria Prezydenta przypomniała, że przed rokiem z okazji Dnia Matki pierwsza dama spotkała się z podopiecznymi Centrum Interwencji Kryzysowej w Otwocku.

Dzień Matki jest świętem obchodzonym jako wyraz szacunku dla matek. Data obchodów święta jest różna w zależności od kraju. W Polsce święto obchodzone jest 26 maja.

PAP

drukuj