fot. https://www.prezydent.pl/

Pierwsza Dama wzięła udział w akcji charytatywnej „Choinki Jedynki”

Agata Kornhauser–Duda już po raz ósmy włączyła się w inicjatywę Polskiego Radia, przygotowując ozdoby świąteczne oraz obejmując ją honorowym patronatem. W niedzielę uczestnicy akcji ze świata kultury, nauki, muzyki i sportu wspólnie malowali obrazki, których tematem przewodnim było hasło „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Dochód z licytacji prac trafi na cele charytatywne.

Na licytację małżonka prezydenta przygotowała dwie prace wykonane techniką decoupage’u.

– Pierwsza z nich to serce, które z jednej strony symbolizuje miłość, która zawsze wypełnia święta Bożego Narodzenia, a z drugiej strony symbolizuje wielkie serca wszystkich tych, którzy wspierają akcję „Choinki Jedynki” – wyjaśniła Agata Kornhauser–Duda.

Druga ozdoba nawiązuje do miejsca pochodzenia Świętego Mikołaja: Miry, a kolorystyka symbolizuje pokój – jak zauważyła Pierwsza Dama – tak bardzo upragniony przez nas wszystkich i o który z taką determinacją walczą nasi ukraińscy sąsiedzi.

– Bardzo się cieszę, że po raz 21. akcja ,,Choinki Jedynki” zgromadziła tak licznie przyjaciół Polskiego Radia o tak wielkich sercach. Łączy nas pomaganie, sympatia i miłość do Polskiego Radia, do radiowej Jedynki. Proszę o sięgnięcie do portfeli, ponieważ już od jutra rozpoczną się licytacje – powiedziała prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska.

Środki uzyskane w czasie licytacji zostaną przekazane Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zajmującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

– Mam szczerą nadzieję, że tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku drodzy słuchacze radiowej Jedynki otworzą swoje serca i wykażą się hojnością, bardzo wysoko licytując prace, bo właśnie to dzięki Państwa wsparciu osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny mogą w bardzo kompleksowy sposób być wspierane – podkreśliła Agata Kornhauser–Duda.

Licytacje wszystkich prac odbędą się na antenie Jedynki w audycji „Cztery pory roku” pomiędzy 4 i 9 grudnia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl