fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pierwsza Dama rozmawiała o budowie kliniki dla osób w śpiączce

O projekcie i postępach prac przy warszawskim Szpitalu Bródnowskim rozmawiała w piątek Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda z Ewą Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?”, a także z Tomaszem Jastrzębskim, koordynatorem medycznym fundacji – napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

„Małżonka prezydenta Andrzeja Dudy patronuje budowie Kliniki Budzik dla dorosłych. O projekcie i postępach prac przy warszawskim Szpitalu Bródnowskim rozmawiała dziś z Ewą Błaszczyk, prezes Fundacji >>Akogo?<< i Tomaszem Jastrzębskim” – podano w piątkowym wpisie na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Na stronie głowy państwa zwrócono uwagę, że „w Polsce rocznie zapada w śpiączkę ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw drogowych”.

Fundacja „Akogo?” w 2013 roku uruchomiła jedyny w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. W Klinice Budzik, działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, wybudziło się dotychczas blisko osiemdziesięcioro małych pacjentów. Wielką nadzieją dla dorosłych chorych i ich rodzin jest powstający w Warszawie kolejny Budzik, druga placówka dla dorosłych w kraju.

18 września 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego między Samorządem Mazowsza, Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim i Fundacją Ewy Błaszczyk w sprawie utworzenia kliniki. Pół roku później zawarto umowę na współfinansowanie budowy ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Otwarcie kliniki zaplanowano na przyszły rok.

PAP

drukuj