fot. prezydent.pl

Pierwsza dama zachęca do nauki online

Mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych, dlatego ruszyła Akcja Edukacja, czyli szkoła online – zapowiedziała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, zachęcając do korzystania z tej formy edukacji.

W krótkim nagraniu opublikowanym na stronie prezydent.pl Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że „mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas”. Przekonywała, że „mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych, dlatego ruszyła #AkcjaEdukacja, czyli szkoła online”.

„Serdecznie zapraszam wszystkich i bardzo zachęcam, by skorzystać z tej formy edukacji. My rodzice i nauczyciele zróbmy wszystko, by nasze dzieci i uczniowie jak najlepiej wykorzystali ten czas” – przekonywała pierwsza dama na nagraniu.

Do Akcji Edukacji można dołączyć wchodząc na stronę www.gov.pl/zdalnelekcje.

Platforma ta została przygotowana przez Zespół GovTech Polska we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową Akademicką Siecią Komputerową.

Aby zmniejszyć skalę rozprzestrzeniania się koronawirusa, od poniedziałku do 25 marca szkoły i przedszkola w kraju są zamknięte. Nauczyciele mają pozostać w gotowości do pracy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl