fot. Katarzyna Cegielska

Spektakl teatru „Dobry Wieczór” w Lublinie

Studencki teatr „Dobry Wieczór” Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej zawitał do Lublina. Studenci zaprezentowali sztukę pod tytułem „Gwałtu! Co się dzieje?!”. Jej autorem jest Aleksander Fredro, reżyserem o. Dariusz Drążek CSsR. Młodzież po raz kolejny zaprosiła do Lublina poseł Gabriela Masłowska. Wśród licznie zgromadzonej publiczności był także założyciel toruńskiej uczelni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Młodzież gra wspaniale. Młodzież trzeba wychowywać. Zawsze powtarzam, że kto myśli na rok do przodu, sieje zboże; na dziesięć lat – sadzi las; a daleko w przyszłość – kształtuje dzieci i młodzież – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Sztuka przyciągnęła pełną salę widzów. Byli nie tylko mieszkańcy Lublina, ale także Sandomierza czy Białej Podlaskiej.

– Sala była wypełniona, wiele set miejsc było zajętych […].Były także osoby nie tylko z Lublina, ale z innych miejscowości, nawet z Sandomierza, z Białej Podlaskiej, czyli miejsc odległych od Lublina. To świadczy, że teatr jest prowadzony na bardzo wysokim poziomie przez o. Dariusza Drążka CSsR – mówiła poseł Gabriela Masłowska, która już po raz kolejny zaprosiła teatr toruńskiej uczelni do Lublina.

– Cieszymy się, że jest taka możliwość, że ojcowie redemptoryści także nie tylko kształcą i wychowują, ale popularyzują kulturę polską i w tym duchu kształcą młodzież studencką – dodała poseł RP.

TV Trwam News/RIRM

drukuj