Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu ws. uchodźców (Transmisja w TV Trwam)

Dziś na specjalnym posiedzeniu Sejmu, premier Ewa Kopacz przedstawi informacje rządu nt. kryzysu migracyjnego w Europie i jego reperkusji dla Polski. Opozycja od dawna domaga się informacji ws. przyjęcia przez Polskę uchodźców.

Poseł Arkadiusz Mularczyk z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych zauważa, że rząd zmienia w tej sprawie swoje stanowisko.

Do końca nie wiemy, jakie osoby wyemigrowały. Czy są uchodźcami? Czy są to chrześcijanie? Czy są to muzułmanie? Czy wśród nich nie ma terrorystów? To wszystko jest bardzo istotne. Natomiast, rząd przez bardzo długi okres czasu prezentował stanowisko takie, że chciał poddać się dyktatowi Brukseli, która określała kwoty uchodźców dla poszczególnych krajów. Uznaliśmy to za sytuację niedopuszczalną – mówi Arkadiusz Mularczyk.

W obliczu kryzysu migracyjnego Polska dotychczas zaproponowała przyjęcie 2 tys. uchodźców. Premier Kopacz mówiła jednak ostatnio, że możliwości Polski są większe.

Komisja Europejska wyliczyła, że do Polski miałoby trafić około 12 tys. osób.

Dyskusję w Sejmie zaplanowano na godzinę 14.00. Transmisja debaty na antenie TV Trwam.

LINK DO TRANSMISJI – od godz. 14.00

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl