fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: Prawie 190 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej; 19 imigrantów zatrzymanych

We wtorek służby odnotowały 188 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – przekazała w środę Straż Graniczna. Zatrzymano 19 nielegalnych imigrantów, w większości obywateli Gwinei i Iraku.

Jak poinformowała w środę rano na Twitterze Straż Graniczna, we wtorek odnotowano 188 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Funkcjonariusze zatrzymali 19 nielegalnych imigrantów: pięciu obywateli Gwinei, czterech obywateli Iraku, dwóch obywateli Kamerunu, dwóch obywateli Nigerii, a także dwie osoby z Syrii, dwie z Kuby, i po jednym obywatelu Konga i Sri Lanki. SG zaznacza, że pozostałym próbom przekroczenia granicy udało się zapobiec.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już prawie 4,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową” oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl