Szef MSWiA wręczył odznaczenia funkcjonariuszom

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wręczył odznaczenia oraz nagrody funkcjonariuszom, którzy uratowali ludzkie życie lub zdrowie. Wśród uhonorowanych znaleźli się policjanci, strażacy, pracownicy Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu.

Krzyże Zasługi za Dzielność oraz Medale za Ofiarność i Odwagę otrzymało w sumie 39 funkcjonariuszy. Niektórzy dostali również nagrody finansowe. Wyróżniono m. in. tych pracowników służb mundurowych, którzy dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji udaremnili próby samobójcze.

Dzisiejszy dzień to kolejne przypomnienie, że bycie funkcjonariuszem nie jest pracą, ale służbą – powiedział podczas uroczystości minister Mariusz Błaszczak.

– Chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za ofiarność, poczucie służby, za to, że jesteście funkcjonariuszami z powołania oraz za to, że bardzo poważnie traktujecie przysięgę składaną wtedy, kiedy do niej przystępowaliście. Taka postawa daje gwarancje tego, że obywatele naszego kraju mogą czuć się bezpieczni. Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim Państwu dziękuję – akcentował Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podkreślił, że rząd wspiera polskich funkcjonariuszy, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo państwa. Jedną z form docenienia służb mundurowych ma być podwyżka płac, która wejdzie w życie od 1 stycznia.

Jednocześnie od niedawna funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwalająca na identyfikację konkretnych zagrożeń, co usprawnia działanie służb.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl