Specjalne posiedzenie Komisji Gospodarki ws. Jamału

Specjalne posiedzenie Komisji Gospodarki ws. memorandum między EuRoPol Gazem i Gazpromem – zapowiedział przewodniczący komisji poseł Wojciech Jasiński.

Zaproszenie do udziału w posiedzeniu otrzyma wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Posłowie PiS „będą chcieli m.in. poznać treść instrukcji, jaką minister otrzymał z KPRM w sprawie rozmów z przedstawicielami Gazpromu, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Petersburgu.

W razie konieczności posiedzenie ma się odbyć w trybie niejawnym. Padnie wiele istotnych pytań – zapowiada przewodniczący Wojciech Jasiński.

– Jak doszło do tego, że minister i premier nie wiedzą, czy w zasadzie ma być budowany odcinek gazociągu jamalskiego? Coś co ma bardzo istotny wpływ na zaopatrzenie gazowe naszych sąsiadów, ale także i nas. Jak to się stało, że rząd rzekomo nie wie? Tyle nieprawdziwych informacji otrzymujemy od tego rządu, że trudno powiedzieć, czy oni o tym nie wiedzieli, czy chcą to zrzucić na PGNIG, że sprawa dotyczy bezpośrednio tylko przedsiębiorstwa. Można snuć najgorsze przypuszczenia – powiedział poseł Wojciech Jasiński.

Wcześniej Solidarna Polska bezskutecznie domagała się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
PiS chce z kolei odwołania ministra skarbu państwa Mikołaja Budzanowskiego. Zarówno jego, jak i samego premiera Donalda Tuska zaskoczyła informacja o podpisaniu memorandum.Początkowo zapewniał o tym także wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński – jednak z ujawnionej w mediach notatki szefa EuRoPol Gazu Mirosława Dobruta wynika, że 3 kwietnia doszło do spotkania, podczas którego minister gospodarki Janusz Piechociński miał dowiedzieć się o planach podpisania memorandum.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl