SP domaga się ograniczenia ilości urzędników państwowych

Klub Solidarnej Polski przygotował uchwałę do sejmu RP wzywająca rząd do ograniczenia ilości urzędników państwowych.

 

Jest taka grupa  zawodowa w Polsce, która ma się całkiem dobrze w czasie kryzysu, chodzi właśnie o urzędników – stwierdził poseł Arkadiusz Mularczyk. W ciągu czterech lat przybyło 150 tys. urzędników,  rocznie ich utrzymanie kosztuje 30 mld zł a za to można byłoby wybudować 1000 km autostrad  zwracał uwagę przewodniczący Klubu Parlamentarnego Solidarnej Polski.

 

Politycy tej partii wzywają premiera do realizacji obietnic z expose.

 

„Z expose, które premier wygłosił kilka miesięcy temu wynika, że celem i zamiarem Donalda Tuska było odchudzenie administracji publicznej. Co się stało, że pan premier takiej obietnicy nie zrealizował? W związku z powyższym Solidarna Polska przedkłada apel do Sejmu, a żeby Sejm podjął taką uchwałę, w której będzie apelował do prezesa Rady Ministrów o podjęcie działań zmierzających do redukcji urzędów i administracji publicznej w Polsce. Uważamy, że jest to konieczne, a żeby Polska mogła się dynamicznie rozwijać. Żeby ten kaganiec, który krępuje polską gospodarkę, polską przedsiębiorczość został zniesiony”dodał Mularczyk.

 

Prawo i Sprawiedliwość także zapowiedziało, że za dwa tygodnie przedstawi specjalny raport na temat zatrudnienia w administracji.

 

Raport będzie się opierał na danych poszczególnych resortów. Interpelacje w tej sprawie złożył poseł Przemysław Wipler. Ma ona na celu zapobiec spekulacjom na temat rozbieżnych danych dotyczących zatrudnienia w tym sektorze.

 

Wypowiedź Arkadiusza Mularczyka:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj