SP chce zwołania Komisji Finansów i Gospodarki

SP domaga się zwołania w trybie pilnym sejmowych Komisji Finansów i Gospodarki w sprawie niszczenia przez urzędy skarbowe i resort finansów polskich przedsiębiorstw.

Małe i średnie przedsiębiorstwa wytwarzają w naszym kraju 60 proc. PKB, zatrudniają aż 70 proc. pracujących.

Przedsiębiorcy wystosowali list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym zwracają uwagę na zbyt restrykcyjne bądź niejasne przepisy.

Jacek Kozłowski założyciel firmy Commandor, członek Federacji małych i średnich przedsiębiorców mówi wprost, że dziś przedsiębiorcy są nękani przez elity rządzące.

– Postulujemy o trzy cele, które są dla nas kluczowymi, które muszą zbudować zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Po pierwsze chcemy doprowadzić do tego, aby prawo podatkowe było zrozumiałe dla obywatela z podstawowym wykształceniem.  Po drugie chcemy doprowadzić do tego, że przedsiębiorca i obywatel nie może odpowiadać za luki prawne, dlatego, że my tego prawa nie tworzymy. Musimy przenieść wykonalność wyroków na sądy. Tylko niezawisłe sądy mogą orzekać o naszej karze. Nie możemy być państwem, które powraca do epoki stalinizmu – powiedział Jacek Kozłowski.

Najprawdopodobniej wielu z przedsiębiorców zamknie swoje firmy a przez to trafi na bruk; dlatego uważamy trzeba szybkiej interwencji powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk – szef Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska.

– Chcemy wesprzeć wszystkich przedsiębiorców, którzy w pewien sposób zostali postawieni w tak trudnej sytuacji przez urzędników skarbowych. Będziemy domagać się, aby na Komisję Finansów Publicznych i Komisję Gospodarki stawili się ci urzędnicy, którzy doprowadzili do takiej wykładni prawa. W szczególności chodzi o wiceministra finansów pana Grabowskiego – dodaje poseł Arkadiusz Mularczyk.

 

Wypowiedź Jacka Kozłowskiego:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź posła Arkadiusza Mularczyka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl