fot. twitter/pisorgpl

Sondaż: Dwukrotna przewaga PiS nad KO

Gdyby wybory odbyły się we wrześniu PiS mógłby liczyć na 43,4 proc. poparcia, KO – 21,2 proc. – wynika z sondażu Ibris zaprezentowanym na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Do Sejmu weszłyby także ugrupowania lewicowe (KW SLD) – 14,1 proc. i PSL-Koalicja Polska – 5,7 proc.

Gdyby wybory odbyły się we wrześniu PiS mógłby liczyć na głosy 43,4 proc. Polaków. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 21,2 proc. Podium zamyka sojusz partii lewicowych z SLD, Wiosną i Razem, na które chce zagłosować 14,1 proc. Polaków. Do Sejmu dostałoby się jeszcze PSL uzyskując wynik 5,7 proc.” – podaje portal Onet.

Na Konferderację swój głos chce oddać 4,8 proc. respondentów.

Rezultat ten oznaczałby 259 mandatów poselskich dla PiS i samodzielne rządy partii przez kolejne cztery lata.

KO wprowadziłaby do Sejmu 119 posłów, Lewica 66, zaś PSL 15” – wskazuje portal.

Pod progiem znalazłaby się Konfederacja z wynikiem 4,8 proc. głosów. Z kolei 10,5 proc. ankietowanych nie określiło, na kogo odda swój głos.

W sondażu Ibris udział w głosowaniu zadeklarowało 51,9 proc. respondentów. Wśród nich 39,5 proc. jest zdecydowanych na udział, a 12,4 proc. – „raczej” pójdzie zagłosować. Z kolei 32 proc. ankietowanych zdecydowanie nie weźmie udziału w głosowaniu, a 14,2 proc. deklaruje, że „raczej” nie pójdzie do urn – czytamy na portalu.

Ibris przeprowadził badanie w dniach 24 sierpnia-4 września na grupie 8000 pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl