PiS chce odwołania Marka Działoszyńskiego

Odwołania w trybie niezwłocznym nadinspektora Marka Działoszyńskiego ze stanowiska komendanta głównego policji domagają się posłowie PiS od ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.    

W ostatnim czasie mamy do czynienia z całym szeregiem patologicznych zjawisk akcentują politycy i podają przykład z Bydgoszczy. W tym mieście podczas konkursu na stoisko komendanta wojewódzkiego policji przystąpiło sześciu oficerów komendy; dwóch z nich złożył identyczne prace związane z planami funkcjonowania na tym stanowisku.

Poseł Jarosław Zieliński były szef MSWiA stwierdził, że nowy minister spraw wewnętrznych już na wcześniejszym posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych zbagatelizował problem.

– Te patologie, nieprawidłowości, nadużywanie stanowisk, skłonność do bizantynizmu w przypadku komendanta głównego i innych osób pełniących funkcje kierownicze to dzisiaj już odpowiedzialność także ministra Sienkiewicza. Gdyby skorzystał z tej możliwości jaką dawało mu nowe otwarcie, a my to podsuwaliśmy, i rozliczył te wszystkie nieprawidłowości, które miały miejsce przedtem, to sam nie ponosiłby za to odpowiedzialności. Ponosiłby odpowiedzialność tylko za to, co będzie później pod jego rządami, a tym czasem zdecydował się na przykrycie tych wszystkich negatywnych zjawisk, tych patologii – wyjaśnia poseł Jarosław Zieliński.

Politycy PiS domagali się już wczesnej dymisji komendanta głównego policji.

– Następuje pod jego rządami masowa likwidacja posterunków policji, co powoduje obniżenie poziomu bezpieczeństwa na znacznych połaciach naszego kraju; zwłaszcza w mniejszych miasteczkach i w gminach. Okazało się przy okazji, że ta skala likwidacji jest większa niż nawet sądziliśmy, niż to wynikało z informacji poprzedniego ministra spraw wewnętrznych. Wtedy mieliśmy takie dane, że z 800 posterunków policji ma zostać po tych zmianach 470. Teraz wiemy – to padło z usta pana ministra Sienkiewicza, że likwidacja ma pójść dalej i ma ich zostać tylko 399 – zaznacza poseł Jarosław Zieliński.

RIRM

drukuj