fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

„Solidarność” rozpoczyna zbiórkę podpisów pod projektem ustawy dot. emerytur stażowych

„Solidarność” zamierza złożyć w Sejmie projekt ustawy dot. emerytur stażowych. Związkowcy chcą, by na emeryturę mogły przejść osoby, które zgromadziły minimalny kapitał i mają przepracowane 40 lat w przypadku mężczyzn oraz 30 lat w przypadku kobiet.

Projekt przygotowany przez „Solidarność” ma być wniesiony do Sejmu jako inicjatywa obywatelska. Związkowcy zapowiadają rozpoczęcie pod nią zbiórki podpisów.

– Apeluję do wszystkich obywateli, którzy ślą maile do „Solidarności”, którzy rozmawiają na spotkaniach, pytają, co z emeryturami stażowymi. Moi drodzy! To my przejęliśmy władzę w tym projekcie. Nie politycy, nie posłowie, nie pan prezydent, tylko my – obywatele. Dlatego proszę was o podpis, adres zamieszkania, PESEL. Nie interesuje nas 100 tys. podpisów. To mają być setki tysięcy podpisów! – mówił szef „Solidarności” Piotr Duda.

Wprowadzenie emerytur stażowych znalazło się wcześniej w umowach programowych, jakie „Solidarność” zawarła w kampanii prezydenckiej z Andrzejem Dudą zarówno w 2015, jak i 2020 roku.

Wczoraj prezydent powołał Radę ds. Społecznych. Wskazał, że jednym z jej celów jest propozycja tzw. emerytury stażowej. „Solidarność” jest jednak przeciwna takiej formie pracy nad projektem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl