PAP/Leszek Szymański

Min. J. Sasin zwrócił uwagę na znaczenie spółek Skarbu Państwa w kontekście zwycięstwa siatkarzy Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów

Wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin, wskazał, że sukces siatkarzy Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle potwierdza, że spółki Skarbu Państwa umiejętnie lokują swoje środki. Polityk spotkał się dziś z siatkarzami, którzy w sobotę wygrali Ligę Mistrzów.

Jacek Sasin podkreślał, że możemy być dumni z gry i sukcesów polskich siatkarzy. Zwrócił w tym kontekście uwagę, iż nie byłoby tych sukcesów, albo byłyby dużo trudniejsze do osiągnięcia, gdyby nie wsparcie spółek Skarbu Państwa.

– To jest coś, co może cieszyć, że spółki Skarbu Państwa, realizując swoją społeczną misję wspierania aktywności Polaków, tak umiejętnie i skutecznie lokują środki, czego dowodem jest sukces drużyny z Kędzierzyna-Koźla. My dbamy i będziemy dbać o to, aby pieniądze były dobrze inwestowane, a sukcesy, których dzisiaj jesteśmy świadkami, żeby nie były czymś odosobnionym, ale żebyśmy się do nich przyzwyczaili – powiedział Jacek Sasin.

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle jako pierwszy polski zespół wygrał rozgrywki siatkarskiej Ligi Mistrzów. W sobotnim finale w Weronie pokonał Itas Trentino 3:1.

Dotychczas największym sukcesem tego klubu było trzecie miejsce wywalczone w 2003 roku, gdy występował jako Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle.

RIRM

drukuj