J. Sasin: Nie odczytuję dymisji A. Macierewicza jako wotum nieufności wobec niego

Nie odczytuję odwołania szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza jako wotum nieufności wobec niego – powiedział minister Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Polityk odniósł się do wczorajszych zmian w składzie Rady Ministrów. Jedną z najmocniej komentowanych decyzji była zmiana na stanowisku szefa resortu obrony, które objął Mariusz Błaszczak.

Minister Jacek Sasin podkreślił, że w PiS powszechna jest opinia, iż Antoni Macierewicz był bardzo dobrym ministrem, który sprawnie realizował reformę sił zbrojnych. Nie odniósł się do medialnych spekulacji dotyczących dalszych losów odwołanego polityka. Zaznaczył jednak, że Antoni Macierewicz sprawuje ważne i odpowiedzialne funkcje w PiS.

– Pan minister Macierewicz jest posłem. Ma konkretną funkcję polityczną, ale nie jest szeregowym posłem. Jest wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, czyli pełni bardzo ważną rolę w partii rządzącej. Uczestniczy we wszystkich najważniejszych gremiach decyzyjnych partii rządzącej, więc odgrywa rolę bardzo wysoką. Czy jeszcze jakieś inne zadania będzie chciał podjąć pan minister Macierewicz? Nie potrafię po prostu w tej chwili na to odpowiedzieć. Pan minister jest niezwykle aktywną osobą i nie ograniczał się nigdy – również wtedy, kiedy byliśmy w opozycji. Zarówno wtedy, ale i teraz ma dużą aktywność społeczną, uczestniczy w wielu spotkaniach, w wielu inicjatywach, również politycznych i społecznych. Na pewno pracy panu ministrowi nie zabraknie – powiedział Jacek Sasin.    

Kontrowersje wokół odwołania dotychczasowego szefa MON mają związek m.in. z jego ostatnimi relacjami z prezydentem oraz ostrą krytyką, jaką pod jego adresem kierowała tzw. totalna opozycja.

W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego ws. przywrócenia ministra Macierewicza na stanowisko. Podpisało się pod nią już ponad 3000 osób. Petycję można znaleźć [tutaj]

RIRM

drukuj