Solidarna Polska zaprezentuje kandydatów do PE

W południe w Teatrze Palladium w Warszawie rozpocznie się Konwencja Europejska Solidarnej Polski. Podczas spotkania zostaną zaprezentowani kandydaci SP do europarlamentu.

Na listach wyborczych pierwsze miejsce zajmą, w Krakowie lider SP Zbigniew Ziobro, w Warszawie europoseł  Jacek Kurski a na Dolnym Śląsku poseł Beata Kempa.

Dziś zostanie także przedstawiony program wyborczy partii. Zbigniew Ziobro podkreśla, że PE jest miejscem gdzie tworzone jest prawo, które reguluje funkcjonowanie wielu krajów. Niestety  – jak zauważa – jego kompetencje są zbyt duże. Eurodeputowany mówi, też o konieczności obrony chrześcijańskich wartości i polskich interesów.

– Musimy bronić wartości chrześcijańskich, tradycji i korzeni Europy które tkwią właśnie w chrześcijaństwie. Poza tym niezwykle istotne są sprawy gospodarcze. Pamiętajmy, że w parlamencie europejskim działają rozmaite lobby. Narzucają one rozwiązania korzystne dla dużych państw UE a niekorzystne dla Polski. Przykładem tego jest choćby sytuacja polskich rolników, którzy uzyskują dwukrotnie, a czasami trzykrotnie niższe dopłaty niż w innych, bogatych krajach UE, a sprzedają produkt ciężkiej pracy na ten sam otwarty rynek – zauważa Zbigniew Ziobro.

Dwudniowa konwencja miała odbyć się w ubiegłym tygodniu. Została jednak przełożona.

Część haseł wyborczych SP zaprezentowała już wówczas, podając swój „dekalog wyborczy”. Zapowiedziano w nim działania na rzecz wzrostu płac, zatrzymania masowej emigracji i wsparcia rodzin oraz sprzeciw wobec wprowadzenia waluty euro.

RIRM

 

drukuj