(fot.PAP)

Solidarna Polska zapowiada koncepcję antykorupcyjną

Solidarna Polska organizuje 26 stycznia w warszawskim Teatrze Dramatycznym konwencję antykorupcyjną, która będzie – jak zapowiedział szef SP Zbigniew Ziobro – początkiem wielkiej ogólnonarodowej akcji politycznej mającej na celu „przywrócenie uczciwej Polski”.

Jak mówi europoseł Zbigniew Ziobro, najwyższy czas, by na bazie ostatnich wydarzeń, podjąć wielką ofensywę antykorupcyjną.

– Na naszych oczach w Polsce tworzy się front promocji korupcji. Już nie tyle ochrony korupcji, ale promocji korupcji. Dlatego Solidarna Polska w świetle tego, co dzieje się w ostatnich dniach w naszym kraju zdecydowała się podjąć ofensywę antykorupcyjną. Uważamy, że pod sztandarami Solidarnej Polski można i trzeba zrobić wszystko, żeby walczyć o prawa ogromnej większości Polaków. Tych, dla których uczciwość, dla których przyzwoitość, dla których transparentne funkcjonowanie władzy jest wartością, a to jest przygniatająca większość Polaków – powiedział Zbigniew Ziobro.

Jako element realizacji programu antykorupcyjnego, Solidarna Polska organizuje wielką konwencję pod nazwą „Bój o uczciwą i bezpieczną Polskę”.

Konwencja to reakcja na próbę odwrócenia przez niektóre środowiska i media znaczenia wyroku skazującego Doktora G. – dodaje europoseł Zbigniew Ziobro:

– W związku z wydarzeniami jakie dzieją się teraz w Polsce, po wyroku skazującym za korupcję pana Doktora G. i po próbie podjęcia przez różne środowiska i niektóre media odwrócenia znaczenia tego wyroku, Solidarna Polska ogłasza wielką konwencję antykorupcyjną, która odbędzie się 26 stycznia br. w Warszawie w Teatrze Dramatycznym. Wszystkich, którzy mają na sercu uczciwą, przyzwoitą, rzetelną władzę w Polsce zapraszamy na tę wielką konwencję „Bój o uczciwą Polskę” – dodał lider Solidarnej Polski.

 

RIRM

drukuj